امضاء تفاهم نامه همکاری آموزشی- پژوهشی و مشاوره ای (طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی) بین دانشگاه و آب منطقه ای استان مازندران


به گزارش روابط عمومی در  نشست بعداز ظهر روز یکشنبه تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و شرکت آب منطقه ای تفاهم نامه همکاری آموزشی- پژوهشی و مشاوره ای (طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی) به امضاء رسید.

در این نشست دکتر بهمنیار رییس دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یک دانشگاه تخصصی است در سخنانش افزود: دانشگاه آمادگی  و پتانسیل هر نوع همکاری، مشاوره و خدمات در بخش کشاورزی و آب را دارا می باشد.
وی همچنین عنوان داشت با توجه به اینکه استان مازندران از نظر منابع آبی در وضعیت مناسبی قرار دارد، وظیفه ما در حفظ و نگهداری سنگین تر است و امید است با ارتباط بین سازمان ها و دانشگاه، کارشناسان و صاحب نظران طرفین در کنار هم با همفکری و ارایه راه حل به رفع مشکلات در حوزه آب بپردازند.

همچنین در این نشست دکتر رنجبر معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه در سخنانش اظهار داشت: دانشگاه تمام تلاش خود را با تشکیل کارگروه های منسجم برای اجرای تمامی بندهای تفاهم نامه انجام می دهد و امیدواریم  با اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک فاصله بین دانشگاه و شرکت اب منطقه ای استان برداشته شود.
دکتر رنجبر با بیان اینکه آزمایشگاه آب با امکانات و دستگاه های پیشرفته در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه وجود دارد خواستار مشارکت شرکت آب منطقه ای در پایان نامه دانشجویات تحصیلات تکمیلی شد.

در ادامه دکتر یخکشی رییس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در سخنانش با بیان اینکه ارتباط بین دانشگاه ها و صنعت در سال های اخیر ملموس تر شده است افزود: همکاریها باید دو سویه انجام گیرد و شرکت آب منطقه ای استان بسیار جدی خواهان ارتباط مفید و کارآمد با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری  می باشد.
 وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای با ابتکار خود دفتر ارتباط با دانشگاه ها را ایجاد کرده است تا دانشگاه ها با ورود در رفع مشکلات و بحران های آب کمک نمایند و شرکت آب منطقه ای نیز خواستار مشورت دادن به دانشگاه ها می باشد  اظهار داشت : در حفظ و بهره برداری و مدیریت منابع آب استان می توان بهتر عمل نمود و امیدواریم با همکاری با دانشگاه ها مشکلات رفع گردد.

    1395/9/16 16:52

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6.7/10 (تعداد آرا 12 نفر )