مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور نماینده ساری در دانشگاه برگزار شد
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، اين مراسم با استقبال گسترده دانشجويان، مسئولان دانشگاه با سخنرانی مهندس دامادی نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در سالن شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه، ضمن تبریک هفته وحدت، میلاد رسول اکرم (ص) پیامبر مهربانی­ها و همچنین ولادت با سعادت امام صادق (ع)، بر وحدت هرچه بیشتر مسلمانان تاکید کردند و در ادامه ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو، عنوان داشتند دانشجویان پرچمدار علم و دانش و استقلال مملکت هستند و همچنین موفقیت و سربلندی در  رسالتشان  را برای آنان آرزو کردند.
ایشان همچنین با اشاره به رشادت­های دانشجویان در گذشته، بیان کردند در هر زمان که کشور دچار مشکلاتی می­شد، همواره ایثارگرانی در زمان­های مختلف انقلاب جهت دفاع از آرمان­های انقلاب اسلامی حضور داشتند.
دکتر بهمنیار افزود یک نمونه بارز از این رشادت­ها، شهادت 3 تن از دانشجویان غیور در روز 16 آذر سال 1332 بود که آگاهانه و با شجاعت در مقابل ظلم و استکبار ایستادند.
رئیس دانشگاه عنوان کرد: سال­هاست به پاس گرامیداشت یاد عزیزان 16 آذر 1332 در چنین روزی گردهم می­آییم و از آنان و آرمان­های ارزشمندشان یاد می­کنیم.
وی اظهار داشت: روز 16 آذر همراه با شعار استقلال و آزادی و شعر مرگ بر آمریکا و استبداد جهانی همراه است که در این زمینه همکاری و همدلی دانشجویان در جهت رسیدن به این آرمان­ها توانست شرایط را به سمت تعالی هدایت نماید و استقلال کشور حفظ شود.
رئیس دانشگاه گفت: دانشجو، نسلی است بیدار، هوشیار و آگاه. و بر آن­هاست که در مقابل آینده کشور واکنش نشان داده و بر ضد استکبار ایستادگی کنند.
وی در ادامه افزود: اگر این دانشجویان نبودند در حفظ و نگهداری انقلاب و فرهنگ اسلامی با مشکل مواجه می­شدیم. لذا از این جوانان انتظار می­رود در هر سنگری که حضور دارند، ضمن آگاهی و آشنایی با وظایف خود در انجام این مهم کوشا باشند.
دکتر بهمنیار اظهار داشت: دانشجویان می­بایست در کنار تحصیل به مسائل فرهنگی، سیاسی و نیز به مسائل تهاجم فرهنگی آگاه باشند، چراکه آزادی و استقلال کشور در گرو آزادی و استقلال فکری آنان است.
ایشان با بیان اینکه وظیفه دانشجویان در سنگر تحصیل، پاسداری از ارزش­های کشور است گفتند: این جوانان هستند که می­توانند آزادی را به ارمغان آورند، در غیر اینصورت آزادی، استقلال و فرصت­ها ارزشمند از ما گرفته خواهد شد.
دکتر بهمنیار در پایان ضمن تشکر از شرکت­ کنندگان در مراسم و تبریک مجدد به مناسبت روز دانشجو، بر آگاهی دانشجویان به وظایف و مسئولیت­های خود در زمینه رشد، شکوفایی و نیز عمل به آنها با تمام توانشان تاکید کرند.
حجه الاسلام یزدانی نیزضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر رحمت و مغفرت و ولادت امام صادق (ع)،  با اشاره به ایثار و رشادت های شهدای 16 اذر1332، روز دانشجو را به دانشجویان تبریک و تهنیت گفت.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه افزود: ما به پاس رشادت ها و قدردانی از ایثار این بزرگواران گرد هم آمدیم و در همه حال سپاسگزار انان خواهیم بود.
حجه الاسلام یزدانی خطاب به دانشجویان گفت : اگر مطالبات فرهنگی علمی و پژوهشی از طرف شما صورت نگیرد و هم چنین زمینه ای برای کارهای علمی دانشجویی فراهم نشود یاس و ناامیدی آنان را در پی خواهد داشت .
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تاکید کردند که با مشارکت دانشجویان و همراهی آنان در زمینه علمی، فرهنگی و پژوهشی است که می توانیم دانشگاه را به سمت تعالی پیش ببریم لذا از آنان خواست بیش از پیش در این برنامه ها حضور یابند و در پایان برای همگان آرزوی موفقیت و سرافرازی کردند.

   1396/9/14 15:42

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )