همایش ملی راهبردهای مدیریت منابع آب و چالش های زیست محیطی در دانشگاه برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اولین همایش ملی راهبردهای مدیریت منابع آب و چالش های زیست محیطی  در دهم و یازدهم اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار می شود.
 
دکتر  عبدالله درزی دبیر این همایش گفت: گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به عنوان  یکی از مراجع علمی کشور و از عمده ترین پایگاه های علمی منطقه «اولین همایش ملی راهبردهای مدیریت منابع آب و چالشهای زیست محیطی» را برگزار می نماید.
 
دبیر همایش افزود: این همایش ملی فرصتی برای تبادل و تضارب آرای کارشناسان و نخبگان کشوری برای کاهش چالش های مرتبط
با منابع آب شود.    
                      
وی اعلام کرد: محورهای همایش شامل ارزیابی برنامه های توسعه و اقتصاد مقاومتی از نظر منابع آب، کشاورزی و محیط زیست؛ نقش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دستیابی به امنیت آب و غذا؛ حکمرانی و سیاست گذاری در بخش های آب و محیط زیست؛ کاربرد آب مجازی و ردپای آب در مدیریت منابع آب؛ آثار زیست محیطی شبکه های آبیاری و زهکشی؛ استفاده از روش های سبز برای تصفیه پساب ها؛ نقش مشارکت مردمی در مدیریت منابع آب؛ مدیریت نهاده های کشاورزی و تولید پایدار؛ تغییر اقلیم و پایداری منابع آب و خاک؛ پایداری اکوسیستم های آبی؛ مدیریت و کنترل آلاینده ها؛ مدیریت کمی و کیفی آب؛ آب و آمایش سرزمین و آب های نامتعارف می باشد.
دکتر درزی ضمن تشکر از از کلیه حامیان این همایش عنوان داشت: دانشگاه ها و مراکز علمی، ادارات و سازمان های دولتی و فعالان بخش خصوصی و تشکل های مردمی برای برگزاری پربارتر همایش در برگزاری این همایش پشتیبانی می نمایند.
گفتنی است در این همایش دکتر عبداله درزی به عنوان دبیر همایش، دکتر علی شاه نظری دبیر علمی و دکتر مهدی نادی دبیر اجرایی همایش، فعالیت می نمایند.


 
   1396/12/16 13:14

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )