سایت خبر:کارگاه سخنرانی حسین وارث آدم توسط انجمن اسلامی دانشجویان برگزار گردید

کارگاه سخنرانی حسین وارث آدم توسط انجمن اسلامی دانشجویان برگزار گردید


کارگاه سخنرانی حسین وارث آدم توسط انجمن اسلامی دانشجویان برگزار گردید

به گزارش خبر مازندران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین ( ع ) بخش دوم کارگاه آموزشی حسین وارث آدم توسط انجمن اسلامی دانشجویان با سخنرانی مهندس آوند دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.
در این سخنرانی به سلسله مباحث تاریخی و فلسفه قیام عاشورا، نقش عنصر زن در طول تاریخ و بطور خاص در واقعه کربلا، افشاگری حضرت زینب (س) و پیام قیام امام حسین (ع) اشاره شد. در این جلسه به آثار برخی از متفکران دینی از جمله کتاب
"حسین وارث آدم" (تالیف دکتر شریعتی)، "حسین وارث انبیا" و "حسین، پیشوای اصلاحگری" (تالیف سید موسی صدر) و کتاب "حماسه حسینی" (تالیف استاد مطهری) اشاره گردید و با استناد به آثار بزرگان دینی، برخی از تحریفات واقعه عاشورا مورد تحلیل قرار گرفت.
گفتنی است در پایان جلسه، مقاله ای تحت عنوان
" حسین؛ الگوی انقلابی " توسط مهندس آوند قرائت شد که نوشته خود ایشان بوده و  در آن با نثری ادیبانه ، قیام عاشورا به تصویر کشیده شده و وقایع کربلا مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و پیام حسینی از لایه های مختلف متون تاریخی استخراج و منتقل شده است. این جلسه در انتها با پرسش و پاسخ هایی به اتمام رسید.

   1394/8/13 08:31

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )